• +982122065360
  • INFO@PARSTAX.IR
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تاریخچه مالیات بر ارزش افزوده VAT چیست؟

تاریخچه مالیات بر ارزش افزوده VAT چیست؟

مالیات برارزش افزوده (VAT) نوع جدیدی از مالیات است که درابتدای قرن بیستم، جداگانه توسط دو فرد ابداع گردید:


اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی

مالیات و محاسبه مالیات در ایران

در کشورمان ایران مالیات به دو صورت محاسبه می‌گردد: الف) خوداظهاری (اظهارنامه مالیاتی) ب) علی الرأس


آموزش حسابداری مالیاتی

آموزش حسابداری مالیاتی

حسابدار بهترین مشاور برای مدیریت است پس از گذراندن دوره حسابداری می توانید با دید کاملا باز و عملی ومهارت های لازم وارد بازار کار شوید.


مالیات مغازه

در این مطلب به بیان چگونگی محاسبه مالیات مغازه می پردازیم و این مطلب با ارائه هر قانون جدیدی بروزرسانی خواهد شد. به زبان ساده مغازه داران باید صندوق فروشگاهی نصب کنند و وظایف قانونی مانند ثبت نام کد اقتصادی را انجام دهند . همچنین باید در موعد مقرر اظهارنامه عملکرد ارسال کنند .


موسسات حسابرسی

حسابرسی عبارت است از فرآیند منظم ، گردآوری و ارزیابی بی طرفانه شواهد موجود دررابطه با فعالیت های اقتصادی یک واحد تجاری به منظور تعیین میزان انطباق و ادعاهای مندرج در صورتهای مالی آن با مجموعه ای از معیارهای از قبل تعیین شده و سپس گزارشگری نتایج حاصله به گروه های ذی نفع .


مالیات شرکت های تازه تاسیس

کار شرکت ها معمولاً پس از قبول سمت مدیران و ثبت در اداره ثبت شرکت ها شروع میشود  و امروزه اخذ کد اقتصادی،اولین قدم  مالیاتی شرکت ها به شمار می رود. در این مرحله است که شرکت های تازه تاسیس، ناگزیر به تشکیل پرونده مالیاتی می شوند.


سازمان حسابرسی

سازمان حسابرسی یکی از سازمان‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی ایران است که سال ۱۳۶۶ به موجب قانون تشکیل سازمان حسابرسی تاسیس شده است .این سازمان به عنوان بزرگ‌ترین مؤسسه حسابرسی ایران (دولتی) به ارائه خدمات تخصصی مالی به بخش‌های دولتی و تحت نظارت دولت می‌پردازد.


مالیات چیست؟

مالیات قسمتی از دارایی یا درامد شخص می باشد که به منظور پرداخت هزینه های عمومی  و حفظ منافع اقتصادی ،اجتماعی و سیاسی به موجب قانون و توسط دولت وصول می گردد. در واقع مالیات انتقال بخشی از سود فعالیت‌های اقتصادی است که نصیب دولت می‌گردد .


ضرایب مالیات علی الراس

در این مطلب قصد داریم به صورت ساده ضرایب مالیات علی الراس را شرح دهیم . برای اینکار ابتدا توضیحاتی در رابطه با ضرایب مالیاتی داده می شود و سپس دلایل علی الراس شدن محاسبه مالیات و نحوه محاسبه آن بیان خواهد شد . 


دفاعیات مالیاتی

دفاعیات مالیاتی ملزم به تجربه و دانش بالایی دارد که کانون مشاوران ارشد مالیاتی پارس تکث دارای متخصصین و افراد با تجربه در این زمینه می باشد . هر فرد عادی می تواند دفاعیات مالیاتی تهیه نماید اما باید به این ...


ارزش افزوده سال 97

نرخ عوارض ومالیات ارزش افزوده سال 97 مانند سال قبل همان مقدار 9درصد می باشد . مالیات بر ارزش افزوده از مهرماه سال 87 در ایران اجرا شده است، قانونی که در اغلب کشورهای توسعه یافته اعمال می‏ گردد

اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده

به کارنامه مالی اشخاص حقیقی یا حقوقی  که در طی ۱ سال مالی ( که معمولا با همان سال شمسی برابر است ) ، توسط خود اشخاص تهیه می شود و به اداره دارایی جهت محاسبه مالیات ارائه میگردد، اظهار نامه مالیاتی گفته می شود.


درخواست گواهی ارزش افزوده

گواهی مالیات بر ارزش افزوده به بصورت ۶ ماهه یا یک ساله صادر می شود ( بنا بر تشخیص حوزه مالیات بر ارزش افزوده) که پس از پایان اعتبار آن، بایستی نسبت به تمدید اعتبار از حوزه مالیاتی اقدام شود.
خریداران موظفند هنگام پرداخت مبلغ مالیات بر ارزش افزوده در صورتحساب فروشندگان،


حسابداری مالیاتی

اولین قانون مالیاتهای مستقیم پس از انقلاب در سال 1366 به تصویب رسید و آخرین بار در تاریخ 27/11/1380 اصلاح شد، این قانون دارای پنج باب و بیست و هفت فصل و 273 ماده است. و حسابداری مالیاتی شامل مقولاتی نظیر: “مالیات بر ارث، حق تمبر، مالیات بر درآمد املاک، مالیات بر درآمد حقوق،


نحوه حسابرسی مالیاتی

مالیات‌‌ یک نوع هزینه اجتماعی می باشد که شهروندان بابت اعمال وظایف حاکمیتی به دولت پرداخت می کنند و بدون شک هر چه آثار این اعمال حاکمیت نظیر برقراری امنیت و رفاه اجتماعی، آموزش رایگان و مشهودتر باشد شهروندان با طیب خاطر آنرا می‌‌‌پردازند و در صورت‌‌‌ تغییر نکردن وضعیت معیشت زندگی و فقدان آثار اجتماعی مالیات‌‌، از پرداخت آن طفره خواهند رفت.


زیر مجموعه ها

کانون مشاوران ارشد مالیاتی تهران

کانون مشاوران ارشد مالیاتی تهران ،متشکل از بازنشستگان برگزیده سازمان امور مالیاتی کشور بوده،که با خرد جمعی و راه کارهای خلاقانه و منحصر به فرد،در قالب دفاتر نمایندگی و شعب خود در سطح کشور ، آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه تمامی مشکلات وپرونده های مالیاتی،به هموطنان گرامی در تهران و سایر استانهای کشور میباشد.

اطلاعات تماس

ایمیل : info@parstax.ir
PARSTAX@GMAIL .COM 
شماره تماس : 021-44264974