• +982122065360
  • INFO@PARSTAX.IR
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

باب اول قانون مالیات های مستقیم

قانون ماليات های مستقيم، باب اول اشخاص مشمول مالیات


قانون مالیات های مستقیم شامل 5 باب می باشد که هر باب آن شامل چندین ماده قانونی است .  باب اول اشخاص مشمول مالیات قانون ماليات های مستقيم شامل 2 ماده قانونی است که در اینجا می توانید مشاهده نمایید . پارس تکث ، کانون مشاوران ارشد مالیاتی در تهران است که در تمامی شهرها نمایندگی فعال دارد و شما می توانید ار زمان از هر شهری جهت دریافت مشاوره و دریافت پاسخ سوالات خود با پارس تکث تماس بگیرید . 

قانون ماليات های مستقيم - ماده 2

ماده 2- اشخاص زیر مشمول پرداخت مالیات‌های موضوع این قانون نیستند:

1- وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی .

2- دستگاه­هایی که بودجه آنها وسیله دولت تأمین می‌شود.

3- شهرداری‌ها.

4- بنیادها­ و نهادهای انقلاب اسلامی دارای مجوز معافیت از طرف­ حضرت­امام خمینی(ره) و مقام­ معظم رهبری.(1)

‌تبصره 1 - شرکت‌هایی که تمام یا قسمتی از سرمایه آنها متعلق به اشخاص و موسسه‌های مذکور در بندهای فوق باشد، سهم درآمد یا سود آنها‌ مشمول حکم این ماده نخواهد بود. حکم این تبصره مانع استفاده شرکت‌های مزبور از معافیت‌های مقرر در این قانون، حسب مورد، نیست.

تبصره 2 - درآمدهای حاصل از فعالیت‌های اقتصادی از قبیل فعالیت‌های صنعتی، معدنی، تجاری، خدماتی و سایر فعالیت‌های تولیدی برای‌ اشخاص موضوع این ماده، که به نحوی غیر از طریق شرکت نیز تحصیل می‌شود، در هر مورد به طور جداگانه به نرخ مذکور در ماده (105) این قانون‌مشمول مالیات خواهد بود.

مسئولان اداره امور در این گونه موارد نسبت به سهم فعالیت مذکور مکلف به انجام دادن تکالیف مربوط طبق مقررات این قانون خواهند بود. در غیر ‌این صورت نسبت به پرداخت مالیات متعلق با مودی مسوولیت تضامنی خواهند داشت.

تبصره 3 - حذف شد. (2)


1. به موجب بند 1 ماده واحده قانون اصلاح قانون مالیات­های مستقیم، مصوب 31/4/1394، بند 4 به ماده (2) قانون الحاق شد.

2. به موجب بند 1 ماده واحده قانون اصلاح قانون مالیات­های مستقیم، مصوب 31/4/1394، تبصره 3 ماده (2) قانون حذف شد.
"تبصره3 - معافیت مالیاتی این ماده برای مواردی که از طرف حضرت امام خمینی(‌ره) یا مقام معظم رهبری دارای مجوز می‌باشند براساس نظر‌مقام معظم رهبری است."

 

حسابداری مالیاتی

3% های پیمانکاری

اجاره نامه رسمی (محضری) دارم

معافیت املاک زیر 150 متر در تهران ( 200 متر در شهرستانها)


کانون مشاوران ارشد مالیاتی تهران

کانون مشاوران ارشد مالیاتی تهران ،متشکل از بازنشستگان برگزیده سازمان امور مالیاتی کشور بوده،که با خرد جمعی و راه کارهای خلاقانه و منحصر به فرد،در قالب دفاتر نمایندگی و شعب خود در سطح کشور ، آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه تمامی مشکلات وپرونده های مالیاتی،به هموطنان گرامی در تهران و سایر استانهای کشور میباشد.

اطلاعات تماس

ایمیل : info@parstax.ir
PARSTAX@GMAIL .COM 
شماره تماس : 021-44264974