• (10خط) 22117306 –021
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال معاملات فصلی

مالیات عاملی مهم در زمینه پیشرفت و توسعه اقتصادی کشور است و از وابستگی به درآمدهای نفتی جلوگیری می کند. شفافیت عملکرد و همچنین قوانین اقتصادی، ضامن سلامت اقتصادی و اعتماد متقابل میان دولت و مردم است. نبود شفافیت اقتصادی مانع تحقق عدالت مالیاتی می شود; اطلاعات شفاف در هر حوزه‏ای اولین شرط اجرای عدالت است.دستیابی به این مهم در گروی برقراری عدالت مالیاتی،بکارگیری نیروی انسانی متخصص و استفاده از فناوری های روز برای افزایش آگاهی مودیان از تکالیف قانونی است.


تنظیم لیست مالیات حقوق

بر اساس ماده ۸۶ قانون مالیاتهای مستقیم شرکت ها و اشخاص حقیقی موظفند لیست حقوق پرداختی ماهانه به پرسنل را به واحد مالیاتی که در آنجا پرونده دارند تسلیم نمایند. در این خصوص باید توجه داشته باشید که در قانون ذکر شده ظرف سی روز لیست باید تسلیم شود نه یک ماه یعنی اگر در روز سی و یکم حقوق پرداخت شود حداکثر تا روز سی ام ماه بعد باید لیست مربوطه به واحد مالیاتی ارائه شود در غیر این صورت مشمول ۲ درصد جریمه ماده ۱۹۷ ق.م.م مشوید.

به متن کامل این ماده توجه کنید:


تکمیل اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه مالیاتی

اظهارنامه، شیوه رسمی و قانونی ابراز اراده و اظهار اشخاص حقیقی و حقوقی در موضوع خاص و وضعیت مطروحه می باشد. اظهارنامه دارای اشکال قانونی متعددی در قوانین مختلف می باشد. اظهارنامه مالیاتی مودیان مالیاتی، موضوع قانون مالیات های مستقیم، اظهارنامه مالیاتی بر ارث، اظهارنامه حقوقی موضوع ماده ۱۵۶ قانون آئین دادرسی و مدنی و مانند آنها، از زمره این موارد می باشند.


معرفی کارشناسان خبره

براساس ماده 268 مفاد آئین دادرسی دادگاههای عمومی و انقلاب درامور مدنی اشعار می دارد:

طرفین دعوا درهرمورد که قرار رجوع به کارشناس صادر می شود ، میتوانند قبل از اقدام کارشناس یا کارشناسان منتخب ، کارشناس یا کارشناسان دیگری را باتراضی ، انتخاب و به دادگاه معرفی نمایند . دراین صورت کارشناس مرضی الطرفین به جای کارشناس منتخب دادگاه برای اجرای قرار کارشناسی اقدام خواهد کرد . کارشناسی که به تراضی انتخاب می شود ممکن است غیر از کارشناس رسمی باشد.


مشاوران ارشد مالیاتی تهران

کانون مشاوران ارشد مالیاتی تهران ،متشکل از بازنشستگان برگزیده سازمان امور مالیاتی کشور بوده،که با خرد جمعی و راه کارهای خلاقانه و منحصر به فرد،در قالب دفاتر نمایندگی و شعب خود در سطح کشور ، آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه تمامی مشکلات وپرونده های مالیاتی،به هموطنان گرامی در تهران و سایر استانهای کشور میباشد.

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، سعادت آباد، میدان کتاب ، بلوار کوهستان خیابان صحرا شمالی ، کوچه صحرای سوم ، پلاک 8 طبقه دوم
ایمیل : info@parstax.ir
     PARSTAX@GMAIL .COM 
شماره تماس : 22117306 – 021 ( 10 خط )
                    021-22065360
  

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کانون مشاوران ارشد تهران میباشد| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.