• (10خط) 22117306 –021
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

ارسال معاملات فصلی

نظام مالیاتی به منظور تحقق اهداف خود باید به اطلاعات لازم دسترسی داشته باشد. فراهم کردن امکانات برای جمع آوری اطلاعات اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی، امری ضروری است.

یکی از کلیدی ترین ابزارهای نظام مالیاتی کشور، فهرست صورت معاملات فصلی است که براساس ماده 169 مکرر قانون مالیات های مستقیم، مشمولین این قانون می بایست فهرست صورت معاملات فصلی خود را از طریق سامانه WWW.TAX.GOV.IR به سازمان امورمالیاتی کشور ارائه کنند. به این ترتیب این دسته از فعالان اقتصادی میزان خرید، فروش و قراردادهای خود را اعلام می کنند که با بررسی کارشناسان سازمان امورمالیاتی کشور، میزان درآمدهای مشمول مالیات معلوم می شود. این امر علاوه بر این که رفاه مودیان، شفافیت اقتصادی و اعتماد دوسویه بین دولت و مردم را به همراه دارد، پدید آورنده فضای رقابتی در بین فعالان اقتصادی نیز می باشد که درنهایت منجر به سلامت اقتصادی و اجتماعی در جامعه می شود.

درحقیقت یکی از اهداف ارسال الکترونیکی فهرست صورت معاملات فصلی، شفاف سازی اطلاعات اقتصادی است. از دیگر اهداف و مزیای این سیستم می توان به نظم و انضباط مالی، رشد اقتصاد کشور، صرفه جویی در زمان، افزایش ضریب اطمینان در ارسال فهرست معاملات، نبود اشتباه که در پی آن از دریافت مالیات مضاعف و یا درج ارقام خرید و فروش برای دیگران جلوگیری می شود و منجر به کاهش مراجعه به هیات های حل اختلاف مالیاتی خواهد شد; ارائه فهرست معاملات فصلی از فعالیت‏های سودجویانه جلوگیری می شود. براساس تبصره 5 ماده 169 قانون مالیات های مستقیم، وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است حداکثر تا مدت شش ماه پس از لازم الاجرا شدن این قانون سامانه انجام معاملات وزارتخانه ها و دستگاههای اجرایی را برای مدیریت انجام کلیه مراحل مناقصات و مزایده ها راه اندازی کند و امکان دسترسی برخط(آنلاین) سازمان امورمالیاتی را فراهم آورد. کلیه دستگاه های اجرایی موضوع بند (ب) ماده (1) قانون برگزاری مناقصات مصوب 1383/11/3موظفند حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از راه اندازی سامانه یادشده کلیه معاملات خود به غیر از معاملات محرماه را از طریق این سامانه به ثبت برسانند. تعیین موارد مربوط به محرمانه بودن معاملات مطابق تبصره (1) بند(ب) ماده (3) قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد مصوب 1390/8/7مجمع تشخیص مصلحت نظام است.


مشاوران ارشد مالیاتی تهران

کانون مشاوران ارشد مالیاتی تهران ،متشکل از بازنشستگان برگزیده سازمان امور مالیاتی کشور بوده،که با خرد جمعی و راه کارهای خلاقانه و منحصر به فرد،در قالب دفاتر نمایندگی و شعب خود در سطح کشور ، آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه تمامی مشکلات وپرونده های مالیاتی،به هموطنان گرامی در تهران و سایر استانهای کشور میباشد.

اطلاعات تماس

آدرس : تهران، سعادت آباد، میدان کتاب ، بلوار کوهستان خیابان صحرا شمالی ، کوچه صحرای سوم ، پلاک 8 طبقه دوم
ایمیل : info@parstax.ir
     PARSTAX@GMAIL .COM 
شماره تماس : 22117306 – 021 ( 10 خط )
                    021-22065360
  

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به کانون مشاوران ارشد تهران میباشد| طراحی وب سایت ، توسعه و راه اندازی : OFOGHIT.